Úvahy

Ježíšku,jak velké bude to nic pod stromečkem? Já jen,abych o něj nezakopla...

1. prosince 2010 v 14:25 | Kateřina
Milý Ježíšku,každý rok mám spoutu přání,ale letos ne.

Mareš a GaGa se mi znechutili!

19. listopadu 2010 v 22:49 | Kateřina


Pozn.: Pokud jste vegetariáni,nedoporučuji pouštět si video - ostatně,nedoporučuje se to ani ochráncům zvířat,veganům a podobným lidem. UPOZORŇUJI ještě na jednu věc,sama "navrhovatelka" (uvozovky,jelikož s tím přišla GaGa a ona jen navrhovala a sestrojovala šaty pro Mareše) na konci videa zmínila,že jí samotné se to zdá NELIDSKÉ!
                                                

Prevítem snadno a rychle

17. listopadu 2010 v 17:52 | Kateřina
No,už delší dobu (vlastně asi dva roky) se mi líbí jedna knížka a čtu jí pořád dokola. Jmenuje se stejně jako název článku,tedy "Prevítem snadno a rychle". Doporučuji si ji přečíst.

Autor: Simon Brett
Přeložil: František Fröhlich
Ilustrace: Tony Ross
Vydal jako svou třístou osmdesátou publikaci : Ivo Železný

Vánoce předčasně

14. listopadu 2010 v 14:04 | Kateřina
Když je teprv listopad,
takže vlastně stále podzim,
ještě není taký chlad,
tak proč se vrhat do zim?

Proč spěchat na Vánoce?
Mohlo by Vás to pak mrzet...
Když jsou jen jeden den v roce,
stejně nemůžete je tu zdržet.

Toto téma je teď velice otevřená záležitost. Jak tak koukám na hlavní stranu blog.cz,každý minimálně třetí článek (hlavně tedy v AK,jinak moc jinam nekoukám) je věnován právě tématu VÁNOCE.

Ta Zelená...

13. listopadu 2010 v 23:23 | © Snoopy
Ta,které řeknu všechno;ta se kterou pláču;ta,se kterou usínám;ta,která je tu vždy pro mě;ta,která mě utišuje,když jsem v depresi;ta,kterou miluji nade vše;ta,bez které si nedokážu můj život ani představit!

Ano,teď nepřeháním. Víte,ona už pochytala víc slz,než naprosto všechno,co mám doma (i z toho,co už doma není). Pochytala už také spousty mililitrů mých slin (to když v noci nezavírám ústní otvor).Byla se mnou už na spoustě dovolených,už i na lyžáku (ano,opravdu. Tak závislá na ni jsem),každou noc s ní usínám…

O ranní nevidomosti "Umělecky (po)psáno"

9. listopadu 2010 v 19:05 | Kateřina
Když šla spát,byla velice unavená,takže sebou hodila na postel a okamžitě spala. Když se ráno vzbudila,oslnilo ji světlo. Měla zavřené oči a promnula si je. Položila hlavu do polštáře a protáhla si ruce a nohy. Aniž by otevřela oči houkla na svou sestru : "Prcku,vstáváme. Jdem do školy."
Sedla si - stále měla zavřené oči - a natáhla ruce nad sebe. Zívla si. Otevřela oči,jenže bodavá bolest ji donutila oči opět zavřít. Bylo to ostré světlo,které ji donutilo vrátit se opět do tmy pod očními víčky. Začala hmatat rukama po pokoji,aby zdárně dorazila až ke dveřím. Mžourala očima,jenže ostré světlo ji jakoby pronásledovalo. Pohyby mimozemšťana se dopotácela na záchod. Nerozsvítila a zavřela za sebou dveře. Otevřela oči v domnění,že ji přestanou bolet. Po otevření očí ji pohltila tma,která vládla v místnosti. Přivřela oči a položila ruku na vypínač světla na toaletě. Stiskla ho a oslňující světlo se jí opět zarylo do očí. Po zhruba deseti vteřinách už ve světle viděla normálně. Vyšla z toalety a zamířila ke koupelně. Viděla již normálně. Když však rozsvítila i v koupelně,ostré,bílé světlo ji opět oslepilo. Přikryla si jednou rukou oči a druhou zapnula vodu. Umyla si jednu ruku,pak přehodila ruce a umyla si i druhou ruku. Asi minutu se rozkoukávala a poté dostala odvahu dát ruku pryč. Viděla celkem normálně. Opláchla si oči a vymyla si ospalky. Poté si vyčistila zuby,oblékla si,vzala si svačinu a společně se svou sestrou odešla do školy.

Přeji Vám dobrou noc...Toto bylo stručné popsání mého rána...Ovšem,více jsem se věnovala svému rozkoukávání se =o) Snad si tenhle ubohý článek najde místo...opravdu jsem se snažila napsat něco smysluplného =o)

AK - Velký BOOM!

17. října 2010 v 19:32 | Kateřina
Tímto článkem nechi nikoho urazit ani nic podobného!!! Jen prostě přemýšlím - NAHLAS

Přemýšlela jsem.
 Chci se přihlásit do AK,jenže nesplňuji jednu pitomou podmínku. Je to podmínka : Blog musí být tři měsíce aktivní. To pro mě znamená,že musím být aktivní minimálně do 27.12.2010 a potom můžu podat "přihlášku" do Autorského klubu. Je to úžasné,každý článek který napíšu,bude na titulní stránce,dokud někdo jiný z AK nepřidá články. Je to fajn,"být na výsluní" celého toho serveru blog.cz. Vždycky jsem si přála mít blog,který bude úspěšný,se kterým se dostanu do AK. Jasně,komu by se nelíbilo mít "ideální" blog,na kterém má návštěvnost stovky a stovky lidí týdně,že? Super,vydřím to dva měsíce a tradá,budu mít (možná) blog v AK a celkový pohled ostatních na můj blog se radikálně změní. Budu mít vysokou návštěvnost,spousty komentářů a obrovský věhlas u všech blogerů. Přijde mi to jako ideální způsob,jak projevit svůj názor,v některých případech i talent.
 Do AK opravdu patří pouze AUTOŘI a né AUTOŘI-JEN-NAPŮL. Kdybych já měla třídit nové členy,byla bych spravedlivá,ale na druhou stranu TVRDÁ!

 Já nevím. Nevím,jestli mě vůbec do AK vezmou. Nějak nemám odvahu. Mám sice PLNĚ AUTORSKÝ BLOG,ale přece jen se bojím,že všechny ty věci okolo té SoNBásničky by mohli AKáčku vadit. Udělám to následovně - Až SoNBásničku zkončí (jestli vůbec začne,protože jsou zatím pouze dva přihlášení. Abych se prostě nemusela omluvit,že sonb nebude),všechny články týkající se SoNB smažu. Potom se přihlásím,a mohlo by to být v pohodě. Ne,nebudu se snažit nějakým způsobem "očůřávát" AK,pouze smažu články,které vím,že by se nemusely AKáčku líbit a že by jim mohly být vyloženě "proti srsti". Proto rovnou předejdu všem nepříjemnostem a udělám vše proto,aby se můj blog správcům AK líbil. Když se občas podívám,jak jsou blogy,které jsou v AK bezchybné a "nastrojené",docela se divím,co všechno se hodnotí před přijetím...

Úvaha - Útulek

9. října 2010 v 19:07 | Kateřina
Dnes jsem byla se svou dobrou přítelkyní v našem útulku. Nebyli tam žádní moc hezcí psi,ale byla tam malá štěňata,která ale na procházky nepůjčují. Když jsme došli k poslednímu kotci,uviděla jsem tam JI!

Ona byla malá,vyhublá a zacucháná. Byla dost nevzhledná,měla mastnou srst a byla vidět žebra. Když jsem ji uviděla,řekla jsem si O tuhle chudinku se musím postarat! Bylo mi jedno,jak je stará,jestli má blešky nebo jestli je špinavá. Stačil mi pohled do jejích hlubokých,černých,smutných očí a bylo mi jasné Tuhle si vezmu na starost já! Ani jsem nevěděla jak se jmenuje a hned jsem šla do kotce za . V kotci byl i jiný pes,který stále jen štěkal a skákal na mě Ty jsi dobrý hovádko! Nech toho,nebo ti asi jednu fláknu.... myslela jsem si...Když jsem přišla k ,zmocnil se mě pocit úkosti. Když jsem si  pořádně prohlédla,byla na první pohled zanedbaná. Na 99% si myslím,že byla týrána,jelikož měla na noze obrovskou "síť" malých jizev. Tohle jí přece nemohli udělat tady a ani jí to neudělal zádný pes...takovéhle rány přece psi nedělají!... myslela jsem si a pohladila jsem po zádech. Měla na nich zcuchanou srst a po dotyku s ní jsem ještě dlouho měla na ruce poocit té mastnoty z jejího kožíšku.
 
 

Reklama