Téma Týdne - Fantazie

19. října 2010 v 18:24 | Kateřina |  Téma Týdne
Vím,už jsem na téma psala (a to dokonce dneska),ale to byla básnička a k tomuto tématu jsem se chtěla vyjádřit  trošku obsáhlejším článkem. Sice není moc obsáhlý,ale aspoň něco...

Fantazie nás provází káždý den. Některé více,jiné méně. Neexistuje člověk,který NEMÁ fantazii. A pokud to někdo říká,akorát se vymlouvá. Nebo se nevymlouvá a jeho fantazie v něm ještě někde spí. Fantazie nepřijde jen tak,musíme ji objevit. Musímeji uvolnit z nitra a to "cvičením".
 Cvíčení spočívá v tom,že budete vymýšlet různé pohádky,příběhy,básničky nebo že si budete předtavovat,jak jde to nakreslit a podobně.

Ve světě fantazie může být každý čím chce. Chceš být princeznou? Proč ne? Stačí si to představovat. Představit si krásný zámek,krásné šaty,vlasy,líčení a podobné věci. Můžete se stát čím chcete...

Fantazie není jen VAŠE FANTAZIE,ale je to i žánr knih,obrazů a filmů. V těchto žánrech vystupují nadpřirozené bytosti,kouzelné předměty a další nadpřirozené věci,které nejsou v realitě.

Realita je krutá. Někdo se kvůli tomu uzavírá do sebe - do svého světa fantazie. Takto se ale problémy řešit nedají! No,sice je to lepší,než sáhnout po drogách nebo si sáhnout na život,ale i tak. Přece se z vysmátého človíčka plného optimismu nestane introvertní pesimista! No,svět fantazie je úžasný. Spousta lidí by ho vyměnila za realitu. Jenže z té vysněné pohádky by se stala rutina a už jsme zase mimo fantazii v realitě. Takže buďme rádi,že žijeme v realitě.

Pokud se někomu po tom světě fantazie přeci jen zasteskne,stačí sáhnout po nějaké pěkné knize. Ať už sáhnete po kouzelníkovi jménem Herry a přesunete se s ním do Bradavic,tak můžete sáhnout po nějaké knize,kde se prohánějí jednorožci po loukách. Přesunete se do příběhu a pak knihu můžete číst hodiny.

Svět pohádek a předtav není jen pro děti. Občas by si měli zafantazírovat i dospělí lidé. Stejně jako by si měli občas "hrát". Ale to již odbočuji.
Na závěr ještě jeden cítát,který mě právě napadl.

"Fantazie je mocná,ovladá velkou část naší mysli.Umí být krásná,ale stejně tak i nebezpečná"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama